| chiftelutacrocanta a întrebat:

Care a fost prima fiinta in univers? Sau cuvantul prima/primul e fals? A avut universul vreun inceput? M-am gandit asa,daca nu exista creator,atunci universul nu e o creatie,nu? Ideea de creator e falsa? Omul poate sa creeze un robot, dar pe om l-a putut crea cineva? Sau omul e singurul creator care exista?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Universul a fost creat de un Creator inteligent și Superior noua, Dumnezeu. Iar prima creație a fost, conform Bibliei, Isus

minciuna, in geneza nu apare nici un iisus http://www.bibliaortodoxa.ro/vechiul-testament/25/Facerea
.Totul în univers a fost creat prea exact ca sa fie o pură întâmplare sau teoria bin-bangului. De exemplu, soarele. Dacă era cu câteva grade mai departe de pământ, totul îngheța, sau mai aproape de pământ, totul ardea.

acelasi vrajeli ca big bang, evolutie nu sunt reale, cand sunt atatea dovezii, ce inseamna pura intamplare pentru tine? logic ca nu a fost pura intamplare, baza stiintei nu e pura intamplare si dovada iar voi cu dumnezeu aveti zero dovezii
din 9 planeta una e situata acolo unde trebuie, te inseli exista viata sin locuri unde nu exist lumina, viata s-a adaptat acestei planete nu invers, viata in cursul evolutiei s-a adaptat asa ca faza cu daca era mai aproape cade sau mai departe si daca era viata se adapta daca era situata acolo unde se permitea vieti sa evolueze

man nu a existat nici o prima fiinta in univers, a existat un big bang asta stim din dovezii, basmele nu ofera dovezii doar minciuni atat

| danay72 a răspuns:

Universul a fost creat de un Creator inteligent și Superior noua, Dumnezeu. Iar prima creație a fost, conform Bibliei, Isus.Totul în univers a fost creat prea exact ca sa fie o pură întâmplare sau teoria bin-bangului. De exemplu, soarele. Dacă era cu câteva grade mai departe de pământ, totul îngheța, sau mai aproape de pământ, totul ardea.

| xByte a răspuns:

Tiind sa cred ca toti de fapt suntem acelasi eu care a luat toate formele

| Shophia18 a răspuns:

Iisus Christos – prima fiinta