| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este scopul nostru in viata? De ce ne-a mai creat Dumnezeu daca pana la urma toti murim?

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Scopul este ca toti sa se bucure de viata pana in ultima clipa cand fac cunostinta cu moartea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai ca nu este ceva in regula. Daca nu lasa bunul Dumnezeu omul si toate lighioanele traiau linistite in rinduiala lor ce ar fi fost pamintul, ele stiu nu noi. Poate se plimba porcul cu iahtul si magarul era milionar.Iar nu este bine sa o luam altfel ca fiinte rationale Dumnezeu a lasat pe om dupa chipul si asemanarea lui unde gasim un raspuns =Biblie.Vazind el indaratnicia omului ii da minte sa gindeasca cu ea, omul netrebnic indemna la rele. Dumnezeu ii da si un set de legi.Omul ii da in hais ca de este tot om.Mai trimite Dumnezeu pe Mintuitor.Deci Dumnezeu devine cuvint auzit de toti oamenii, omul ce face unii trag tot la naravurile lor altii mai cu scun la cap mai dau si pe la Sf Biserica si mai zic si cite o rugaciune ca nu crapa fierea-n ei.Incepe circul cu evolutionismul si cu toate alea acum sunt istorie. Apare Genetica si recunoaste stai "domle" ca teoria hazardului merge la 3 lulele nu la ADN si proclama aia un mare Arhitect eu il poreclesc Dumnezeu.Nu este sub demnitatea mea sa ma port ca un Crestin,nu este sub demnitatea mea sa ajut pe cineva la necaz, nu este sub demnitatea mea sa mai dau cite o fila din Biblie, nu este sub demnitatea mea sa fac 3 Sf cruci si sa zic un Tatal Nostru.Nu este sub demnitatea mea sa fug de responsabilitate si sa arunc tot necazul pe Dumnezeu Eu am inteligenta,am prieteni rude parinti am unde cere un sfat o dau in hais =fuga la Dumnezeu si o iau si eu cu binisorul Uite Doamne ce trage cojocul meu si ii spun lui, eu nu pun gura pe xanax ca Dumnezeu este cu mine.Vin si bune ingaduie si rele mai inchide o usa mai deschide o portita."Coincidenta este felul in care se face Dumnezeu anonim"Albert Einstein.La un amarit pe strada sa ii dau o piine nu saracesc, vad o batrina care ii lasa gura a apa ii dau 1 banan din traista, un mos prapadit ii iau de 2 lei forneti.Mai o luminare la Biserica mai un Doamne ajuta si o scot la cap.Vine si ceasul din urma asta este si o sa ne intalnim vrind nevrind cu Creatorul care tabara pe noi cu Dreapta judecata acolo nu merge ca la noi in justitie. Parerea mea "Cu fapte bune gatiti sufletele voastre"

| DDariutzza a răspuns:

Nici eu nu stiu straight face poate ca scopul nostru a sa fim marionetele pe o tabla mare de joc a lumii. Poate ca Dumnezeu ne'a dat la toti o sansa de a experimenta REALUL happy Funda?