| Lacramioara7531 a întrebat:

Care crezi ca e problema cea mai mare cu care se confrunta tineretul in zilele noatre?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In principiu le place sa pozeze in victime.Asta ar fi o trasatura generala a tineretului din ziua de azi. N-am vazut prea multi pusti responsabili, tocmai de aia nici nu prea ai ce discuta cu ei in afara de sex, prieteni si petreceri
Problema tineretului e lipsa de informare si intr-o proportie mare prostia. Explic de ce:stii ca trebuie sa o faci cu prezervativul, da? Stii.Si atunci de ce dracu nu o faci si plangi peste 2 luni ca esti gravida?
Esti cel mai tare din parcare,"moare" fetele dupa tine si tu simti nevoia de a-ti imprima pumnii pe fata "tocilarilor infecti". Pe toti ii bati pentru ca nu iti place "moaca" lor. Ce iti pasa tie doar esti minor si nu ai cum sa intri la "mititica"? Si primesti bomba:centru de reeducare de maxima siguranta si mai apoi Facultatea Jilava. Pumnii tai minte nu areraised eyebrows
Sau culmea, te certi cu unul ii dai o palma se dezechilibreaza da cu capul de ceva si intra in coma si moare.Iti dai seama ca sub impulsul avantului de libertate toata viata ta practic s-a terminat.Esti marginalizat pentru ca ai ucis, esti o bestie desi esti doar un adolescent
Ganditi, tinerilor.Nu faceti ci ganditiwinking

| Bacemi a răspuns:

Lipsa mentorilor.

| fluturas a răspuns:

Depresia confused

| marrr a răspuns:

Nu stiu de altii, dar spun din experienta personala ca. dragosteastraight face

| εїз a răspuns:

Păi, odată ce ajungi după 18 ani, ajungi la adolescenţă, schimbi modul de gândire, şi absolut tot, moralul ţi se ridică.
Cea mai mare problemă cu care se confruntă tineretul, sunt drogurile.Pentru că anturajul este cel mai rău, odată ce te-ai băgat cu drogaţi, cu oamenii ai străzi, greu ieşi din asta.
Mulţi se confruntă şi cu datori la cămatarii, şi este foarte grav, alţi cu capul un pic mai pe umeri, de la 20 de ani în sus, cu dragostea, acneea (coşurile), dar nu prea cred, asta este o problemă de adolescenţă, toţi au coşuri, dar în mod special, tineretul în ziua de azi se confruntă cu tot felul de oameni dubioşi, drogaţi, golani, etc. Nu intra în anturaj cu duşmanul.
Pa, pa

| rebela a răspuns:

Dupa parerea mea tineretul se confrunta in zilele noastre cu alcolul foarte mult si chiar si cu drogurile si in ultimu rand iubirea unii chiar ajung sa se sinucida

| Alex_2741 a răspuns:

Dap deci daca Gabriela nu ia Fundita si vot straight face eu dezactivez contul de pe TPU straight face. cel mai adevarat raspuns mai ales ca are cea mai mare parte straight face. Problema mare sunt tigarile, drogurile, alcoolul, anturajul. straight face multe chestii proaste. "lipsa banilor". de mici fura, bat, jefuiesc, ...etc. nu e un lucru bun. Asta e parerea mea :*. Sperc ca ti-am raspuns cat de cat:*

| Lacramioara7531 explică:

Alex nu mai e nevoie sa dezactivezi contul de pe TPU, ai dreptate, Gabriela merita din plin funditahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tineretul din ziua de azi(marea majoritate)au foarte multe probleme, nu te poti rezuma doar la una. Cele mai grave sunt lipsa judecatii(vinovata si pentru inceperea vietii sexuale prematur si pentru consumul de alcool, droguri etc si pentru violenta si multe altele), inconstienta, lipsa de respect si dezinformarea.

| neUtilizator a răspuns:

Poate fi acneea, prietenia de sex opus, parintii...si altele