| Alex a întrebat:

Care e cea mai buna arta martiala? Argumentati, va rog.

3 răspunsuri:
| Gicone a răspuns:

Kung Fu pentru ca aici iti poti gasi si pacea, poti sa te si concentrezi la ceea ce faci si nu este mereu violenta ceea ce e bine.

| tarziu a răspuns:

Nu exista cea mai buna! ideal e sa combini 2-3 arte martiale si sa iti formezi stilul tau de lupta. Exemplu : Tae kwon do (pentru picioare) si aikido (pentru maini)

| Termopile a răspuns:

Cea mai bună artă marțială după părerea mea este Jiu Jitsu Japonez. Te învață cam tot ceea ce ai nevoie să faci față unei lupte de stradă înveți să lovești cu pumni și cu picioarele să trântești adversarul la pământ să-i sucesti mâna piciorul, îți dezvolta viteza poți dezarma adversarul poți învinge în luptă mai mulți oameni, a da și sti ce foloseau samurai când nu aveau sabie sau când rămâneau fără această armă, foloseau tehnici de Jiu Jitsu Japonez. Te învață să folosești anumite arme bine nu te gândi că te învață să tragi cu mitraliera, dar te învață să folosești eficient arme albe. Caută pe YouTube ai grijă să fie jiu jitsu tradițional. Deci în concluzie Jiu Jitsu Tradițional Japonez e cea mai bună artă marțială.