| OrdinaryGirld a întrebat:

Care e diferenta dintre "Jurnalele vampirilor" si "Jurnalele lui Stefan"?
Imi poate explica cineva, va rog?
Vreau sa ma apuc sa citesc cartile si de aceea intreb! big grin

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

In "Jurnalele lui Stefan" actiunea se petrece inainte ca cei doi frati sa fie transformati in vampiri de catre Katherine cat si dupa. Si sunt povestite din punctul de vedere a lui Stefan. "Jurnalele Vampirilor" incepe la fel cum e si serialul doar ca sunt si unele diferente, cum ar fi infatisarea personajelor, faptul ca Elena are o sora si nu frate si altele happy

2 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

"Jurnalele lui Stefan" este actiunea privita din perspectiva lui Stefan si este colaborarea dintre scriitoare si Julie Plec.

| OrdinaryGirld explică:

Multumesc! :*