| andrey051089 a întrebat:

Care e diferenta intre staffordshire bull terrier si bull terrier? intrebarea este adresata doar cunoscatorilor. parerea mea este ca staffordshire bull terrier si bull terrier sunt o corcitura intre amstaff si bull terrier. acum astept parerile voastre. multumesc

2 răspunsuri:
| xGyAx a răspuns:

Stiu aproximativ toate rasele dar asta nu o stiu

| Diablo666 a răspuns:

Din ce zici tu, reiese ca nu gandesti. Citez "parerea mea este ca staffordshire bull terrer si bull terrier sunt o corcitura intre amstaff si bull terrier"...deci bt si sbt SUNT O corcitura intre amstaff si bt? 0_o
ONbig grinifera in primul rand aspectu bt avand botu' ca un ou si ochii trunghiulari, fiind cu 10-15 cm mai mare si mai musculos (bt este cel mai musculos caine,proportional cu inaltimea la greaban),staffu fiind mai mic,si mai putin musculos (a nu se intelege ca "nu are muschi",dimpotriva). Apoi comportamentul, care variaza de la caine la caine, deci implicit de la rasa la rasa.Nu sunt arbitru,deci nu o sa-ti dau detalii legate de stop,roba, s.a.m.d (nu pentru ca nu stiu, pentru ca vreau sa cauti tu...si sincer nu cred ca a'i intelege.)
Ah,o diferenta e ca, in scumpa noastra tara, sbt e interzis iar (e)bt nu e...nu ca ar stii polipii sa faca diferenta intre caini, dar nah.

sbt=staffordshire bullterrier
(e)bt=[(english) (bull terrier)]