| SimonaBubu a întrebat:

Care e mai zgarcit? Tiganul, romanul sau moldoveanul?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aiureli.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dragnea.

| Celcestietot a răspuns:

Care medie predomină? Cred că cea a romilor și asta nu o zic având ceva împotriva celor de etnie romă. Mă gândesc la genul acela de rom care după ce că este zgârcit, te mai și fură.

| Sofer a răspuns:

Depinde de om, nu toată lumea e zgârcita.

| alina2k18 a răspuns:

Tiganul te primeste in casa si te omenestewinking cu tot ce are cum nu o poate face vreodata un roman laughing care te descalta la intrare si te baga in... bucataria de 3mp laughing la un pahar cu apa de la robinetwinking si aia e tot.
Nu sunt zgarciti rromii, in general le place sa epateze, se stieeeeewinking

| oglindasultanului a răspuns:

Ala mai saracu, ar fi moldoveanul, care ia tot si nu are ce da in schimb.

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns:

Niciunul nu e mai zgarcit.
Sunt trei grupuri de oameni(practic ai putea spune 2 sau chiar unul, in unele situatii)
Sa faci o generalizare despre mai multi oameni nu este numai gresit(in toate sensurile cuvantului) cat si prostesc.
Nu poti generaliza niciodata cand e vorba de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul. Zici ca s-a nascut sa economiseasca bani. Neaparat sa puna bani la ciorap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate 3 nații sunt zgârcite și infecte da sa nu generalizam sunt și oameni calumea fie ei români, țigani sau moldoveni ( mai rar )