| nooneishereboo a întrebat:

Care este cel mai ciudat lucru care l-ați văzut vreodată?
Deși am văzut multe lucruri ciudate la viața mea, nu îmi amintesc acum, doar o întâmplare recentă.
Eram în oraș, mergând să fac niște cumpărături, când aud un bărbat urlând ca un nebun în spatele meu.
M-am oprit speriată și m-am întors spre el să văd ce se întâmplă.
Era un bărbat care mergea nervos înspre o mașină de poliție cu un polițist lângă ea, purtând la nas și la gură o pereche de chiloți de femei. Când a ajuns aproape de polițist a urlat "Na! Acum ești mulțumit?!" Apoi a plecat la fel de nervos în drumul lui.
Polițistul nu a făcut nimic doar se uita ca un speriat.
Poate în alt context aș fi găsit acest lucru amuzant dar nu a fost cazul de data aceasta. Se pare că de când a început pandemia aceasta, mulți au luat-o razna, iar oamenii în loc să fie mai buni sunt mai răi.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iar oamenii în loc să fie mai buni sunt mai răi.
Invers. oamenii sunt la fel ca înainte, dar acum se vede mai bine cum sunt de fapt.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu de cand a inceput pandemia asta... oamenii au fost capabili de astfel de acte oricand si o sa fie la fel de acum incolo. Deci sa nu dam vina pe o anumita perioada.

Revenind la cel mai ciudat lucru, presupun ca... a, nu, stai ca zic altceva (asta o las pe mai incolo). Trebuia sa plec cu trenul intr-o statiune acum ceva ani. M-am trezit la 3 si trebuia sa plec la 4 (sugerez ideea ca era bezna afara). Cand cobor din bloc si cobor pe alee, fix atunci se aprinde un bec de iluminat si vad in fata mea ca era un fel de jucarie pe jos (de plus), stand in fund, indreptata spre mine. Atunci chiar ca m-am speriat.

Dar bineinteles ca a fost uitata acolo sau aruncata inainte, am ocolit-o si cam aia a fost.

| Freya1 a răspuns:

Nu e neapărat cel mai ciudat lucru vazut vreodata dar este ceva recent si amuzant.
Am fost la supermarket sa imi fac cumpărăturile, în fața mea erau doi bărbați ce discutau dintre care unul cu un ananas in mana.
Au ajuns la casa, ia scanat ananasul, a plătit 30 de lei si cand sa iasa tipul cu ananasul încercând să încheie discuția zice "bine ma te las ca ma grăbesc, trebuie sa imi fac o supa ca mie tare foame". Celălalt sta ce sta si zice "da tu din ala iti faci supa?".La care celălalt "da pai nu vezi ce mare e, din asta imi ajunge de trei supe".Au bufnit oameni in ras, el credea că e gulie sau telina si il mai si platise, cea de la casa nu mai voia să îl ia inapoi dar a venit o femeie ce i la cumpărat ea.
Era un om la vreo 40/50 de ani.Ia dat o fata de acolo două guli si s-a rezolvat.

| Celcestietot a răspuns:

Forumul acesta, pentru că aici dai de tot felul de useri - creaturi mitologice, pe care le mai vezi numai în cărțile cu povești; multe persoane de tip boți de care te întrebi dacă sunt troli sau doar proști. Mna, trebuie să facă audiență + monetizare și domeniul acesta, dar acum fara Zappy este mai greu.

| SimplyBlue a răspuns:

M-am visat pe mine, acum cateva luni, cu masca.
Stiam ca sunt eu in vis, singura problema a fost ca eram matura, undeva la peste 30 de ani.
Mi-a dat de gandit.
Am mai vazut lucruri ciudate si aici, dupa ce am citit cateva zeci de intrebari si raspunsuri.