| DaciaRomania a întrebat:

Care este desertul vostru preferat de Crăciun?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tort Pavlova!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In afara de cozonac și turtele cu julfa / nuca mai exista și alt desert specific Crăciunului?

| J0B0MAT a răspuns:

Nu am un desert preferat pentru nicio perioadă. Uneori prefer ceva, alteori altceva, iar în general îmi place să încerc lucruri noi.

| carevaescu a răspuns:

Nu știu cum se numește, bunica îl numea turte. Era un fel de supă cremă dulce cu nuci și scorțișoară. Făcea acest desert de fiecare Crăciun. Nu mi-a trecut prin cap să o întreb rețeta și nici de unde a învățat să îl facă. Dumnezeu s o ierte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi prăjiți cu condiment...