| DarkWolfBood a întrebat:

Care este diferenta dintre un rebel care iubeste rockul si un rocker rebel

Răspuns Câştigător
| EMadalina94 a răspuns:

In fundament nu sunt diferenţe aparente. Dar diferenţa e destul de mare din perspectivă proprie. Eu am fost o rebelă ce iubeste acest stil muzical si am simţit oarecum diferenta. Un rocker rebel, adoptă un stil vestimentar specific, simte muzică, efectiv trăiește roock. Asta nu înseamnă că este violent, răzvrătit sau nesimțit. Rebeliunea e frecvent inţeleasă greșit, ești rebel dacă ne te identifici cu turma, dacă ai păreri diferite și nu eziţi să le exprimi. Un rebel ce iubeste rockul, poate iubi in egală măsură si alte stiluri. Poate adopta ce stil vestimentar dorește! ✌?

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Cam aceeasi ca diferenta dintre Dan Bittman si Ozzy Osbourne.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu ca ai avea vreo legatura cu rockul sau ca ai intelege ceva din el daca pui intrebarea asta. De asemenea, nici Madalina lui peste care ti-a raspuns.

| Claxon987 a răspuns:

O diferenta de constructie gramaticala a expresiei, dar in rest nimic