NOname
| NOname a întrebat:

Care este lucrul, pe care ai vrea cel mai mult sa il vezi schimbat la oameni?

Răspuns Câştigător
| denismaria92 a răspuns:

Rautatea si prostia.

77 răspunsuri:
| hippiemuslim a răspuns:

Iraționalul

| LittleandLiars a răspuns:

Comportamentul

| X a răspuns:

Superficialitatea

| ChishyyAlle a răspuns:

Uite nu stiu ce expert esti tu dar eu nu vreau sa mai injure sa se bata si sa se dusmaneasca.atat si eu am ceva de spus am o gramada de voturi si sunt pe lista de intrebari populare! am 15463 puncte tu ai atatea daca esti un expert atat de mare?

| Aicilef a răspuns:

Indiferentza.suntem prea indiferentzisad

| MicheilaMicheluzta a răspuns:

Caracterul.ar trebui sa fie buni, generosi si cinstiti nu rai, mincinosi si nesimtiti

| RoxiutzaRux a răspuns:

Orgoliul

| Laura_2393 a răspuns:

Mi-ar place sa la pot scoate mastile. Macar pentru o zi sa fie ei insisi si nu ceia ce vor sa para

| saiukarra a răspuns:

Caracterul, rautatea dar stiu ca asa ceva nu pot schimba, si de aceea ii i-au ca atare, ii suport bine! nu ii suport ii ocolesc!

| acestaesteunnume a răspuns:

Sa nu-l mai voteze pe basescuhappylaughing)

| Micheille a răspuns:

Rautatea, si tot ce are basescu(nu merita sa ii se scrie numele cu B mare)prostia, indulgenta, etc.

| limen a răspuns:

Sa recunoastem oricine are un defect dar eu cred ca sunt multe lucruri de schimbat dar din pacate nu pot face nimic pentru altii dar eu vreau sa fiu o persoana mai buna si ca exempul cu care ma mandresc nu am mai aruncat ceva pe jos de un an cand mi-am dat seama cum e lumea cu adevarat

| doc69 a răspuns:

Sa creasca dispnibilitatea pentru dialog si capacitatea de a ierta

| ExTaZy_7517 a răspuns:

In Romania? gandirea

| viopop54 a răspuns:

In acest moment, Guvernul!

| pauladrian a răspuns:

Ar fi multe de schimbat. Invidia, egoismul, aroganta. ''Daca'' lumea ar gandi si ar lua decizii conform realitatii, atunci probabil lumea ar fi mai buna.

| Byclick a răspuns:

Sa fim toti drepti, si sa nu mai existe rivalitate.

| bughy_1229 a răspuns:

Daca ar trebui sa schimb ceva la oameni si daca as putea ceea ce as schimba ar fi felul de a gandii :
sa dau cateva exemple...
eu sunt un adevarat fan al muzici nu conteaza de care doar sa nu fie manele si populara(fara suparare)
si uneori askult si piese mai vechi iar atunci in momentele respective multi incep sa rada zicand ca vai piesa asta i naspa ca ii veche.Si ce daca i veche, cand un lucru iti place niciodata nu este pre vechi pentru al asculta(in cazul acesta) dra totusi
si mi-as mai dorii sa schimb depresia aceasta
(nu stiu daca m-am exprimat corect )
mergand pe strada am constatat ca majoritatea oamenilor mai ales adultii au niste fete triste si parca nu stiu sa se bucure si de putinul pe care il au
fiti veseli fratilor caci nu avem mult de stat pe pamant si totusi veselis este un lucru minunat

| Ezyo a răspuns:

Eu as schimba un singur lucru, si cred eu ca acel lucru ar rezolva multe din problemele tuturor. Si anume egoismul. Daca egoismul ar disparea lumea ar fi mai buna. Daca oamenii nu ar mai fi egoisti, nu ar mai face multe din lucrurile care se fac azi,(furturi, spagi, unii cu miliarde in conturi si alti cu 0, nu ar mai exista muritori de foame, nu ar mai exista oameni care sa profite de pe urma altor oameni, nu ar mai exista situatii in care unii oameni care merita, nu pot fi tratati pentru diferite boli, si persoane care nu merita sunt tratate regeste.

| NarcyNarcisa a răspuns:

Pai sincer...as vrea sa schimb felul lor de a se comporta si de a gandi.

| irinuca_6056 a răspuns:

As vrea ca sa nu mai polueze natura sa fie mai indulgenti mai recunoscatori cu o credinta mai mare fata de Dumnezeu si sa aiba un respect fata de cei din jur... buna intrebare...bravo! ar trebui sa ne schimbam noi pentru a da in exemplu celor din jurkiss

| d33aindragostita a răspuns:

In primul rand nesimtirea si ar trebui sa se comporte ca oamenii, nu ca animalele (nu toti, majoritatea)!

| Șeerbi a răspuns:

Comportamentul si nepasarea fata de tara asta fumoasa.serios as vrea din tot sufletul ca oamenii mai nepasatori sa se schimbe

| andraspune a răspuns:

Snobismul, minciuna si prostia.

| davidutzu a răspuns:

Sa nu mai fie rai cu cei din jur, sa nu mai fumeze, sa nu mai bea si sa nu mai fie zgarciti

| zet_2572 a răspuns:

Rautatea e cea mai mare problema.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Rautatea. Exista mult prea multa rautate in jurul nostru, care ma deprima pe zi ce trece.

| malina_9825 a răspuns:

Zgarcenia.egoismul.

| Papusha lui =p~ a răspuns:

Felu` de a gandi, agresivitatea, viciile. tot ce-i rau. + ura. si sa realizeze ce-i aia o prietenie. nu toti cunosc termenu` " Prietenie ". chiar daca acest termen nu prea mai e ca la inceput. straight face.

| marui08 a răspuns:

Egoismul, invidia, educatia, rautatea, indiferenta.cred ca toti suntem egali si lucrul asta ar trebui respectat.