| anonim_4396 a întrebat:

Care este orasul vostru preferat din Romania si de ce? Fundita celui mai detaliat raspuns.
PS: vreau cat mai multe raspunsuri.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Orasul preferat e Tg- Mures pentru aici locuiesc si ma simt ca acasa

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu am vizitat prea multe oraşe la nivelul în care să fi văzut toate străzile sau toate obiectivele turistice, dar cred că cel mai mult îmi place Sibiul, pentru că e curat, e ordonat, şi cei ce administrează oraşul au grijă de el să rămână aşa. Plus că Centrul Istoric zici că-i orice altceva dau nu România happy Mă rog, mai are şi o importanţă personală pentru mine.
Şi evident, mai îmi place oraşul meu natal, Sighet, pentru că... pentru că e oraşul meu laughing Şi-l ştiu, şi aşa micuţ şi la naiba-n praznic cum e, tot mi se pare frumos în felul lui.

| Woodenpints91 a răspuns:

În România, şi Dorohoiul ar fi frumos, dacă ar fi pustiu.
Atâta timp cât toate oraşele sunt locuite de aceeaşi pleavă, n-am niciunul preferat.