| anonim_4396 a întrebat:

Care este rolul banului in viata omului?

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Chiar daca ai avea 10000000000000000000000de euro nu iti poti cumpara ani din viata asta sau sanatate. poti sa ai 1000000de masini 1000de vile tot nu te alegi cu nimic

8 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Simplu...marul discordiei! intre absolut toti oamenii... daca ai destui, nu e bine pentru ca te invidiaza altii... daca nu ai, nu e bine pentru ca nu iti poti asigura un trai decent!

| Candace a răspuns:

Banii adic fericirea.Trebuie doar sa stiu de unde sa o cumperiwinking

| alina88 a răspuns:

SA PROVOACE URA INTRE OAMENI!

cristian
| cristian a răspuns:

Nu banii sunt importanti in viata ci mai degraba numarul lor.
Cu cat sunt mai multi si grijile sunt mai mari.
Banii nu pot cumpara orice.Sanatatea nu poate fi cumparata cu bani.Clipele de fericire traite alaturi de cei dragi nu au echivalent in bani.
Banii sunt o unealta cu ajutorul careia iti poti atinge scopul in viata si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banii nu aduc fericirea niciodata

| lucilucica a răspuns:

Intretine fericirea de cumparat nu o poate cumpara dar o intretine

| adrea90 a răspuns:

Care este rolului banului?

| natalia93 a răspuns:

Banul nu-ti aduce viata el ti-o ia, ca daca ai multi bani poti fi omorit pentru ei.