| anonim_4396 a întrebat:

Care imi spune si mei cineva o intamplare amuzanta care a avut-o?laughing
Mai intai va povestesc eu, daca va intereseaza.
1.Cand eram mica mi-am pus centrala si mi-a ramas caloriferul vechi si l-am pus in afta usii sa vina un prieten sa il vinda la fiare vechi.Prietenul nu a mai venit si, niste hoti au venti sa il fure, imi amintesc caveneam de la scoala si hotii cu caloriferul i mana catre mine, ridica unul mana o pune la frunte ca in armata si imi zice:Buna ziua!
laughing Deci ei imi furau caloriferul si ma salutau
2. Odata am udat de la balcon un vecin in cap si mai avea un pic si ma batea fiindca a venit la usa
Sper sa imi povestiti si voi intamplari amuzante, chiar vreau sa rad

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Ohoo faze din astea am si eu o gramada laughing
1)I-am pus la mama ulei in papuci
2)Intr-o zi i-am pus la bunicamea sare in cafea
3)Am picat din pat direct in cap
4)Spun,,craciun fericit,, in toiul verii
5)Intr-o zi la scoala ne-a pus diriga sa varuim scoala si eu cum eram asa mai cu nasu pe sus am luat o cutie de var (goala bineinteles) si cand o trecut directoru am aruncat-o de la etajul unu fix in capu luilaughingBineinteles ca nu a aflat ca pe urma zburam din generala laughing

1 răspuns:
| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului noi ducem copii la scoala cu carutele, ca scoala nu mai avem iar autobuzul este farimat de 8 luni si bani nu sunt pentru el. Zilnic fac copii cu carutele 12 km dus 12 intors.Primaria nu da macar un brat de fin pentru osteneala cailor.Copii nici gind sa lipseasca de la scoala ca ramin de caruta. Biblioteca in sat nu mai avem dar in locul ei este circiuma.Tot satul am strins 1300 lei si am fost la Braila sa le cumparam carti de literatura.Mare necaz pe mine fata mosului ca am umplut caruta cu virf de carti si am ajuns in sat cu caii nadusiti si trenurind din picioare, Daca mai aveam 5 km cadeau caii jos si ramineam numai cu pielea lor si am cai voinici.Cartile sunt la Parintele si copii cind vor leac se duc la el ca Preoteasa este profesoara si ii indruma. Copii nostri cind se duc si cu oile baga cartea in traista si citesc.