| DeadAlready a întrebat:

Care sectie este mai usoara Electrotehnica sau Electronica la Politehnica?

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Ambele sunt cam la fel! Daca nu-ti place si nu esti as in fizica nu-ti recomand sa faci aceste 2 facultati.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alegi electronica...pe langa faptul este mai usoara este si frumoasa iar dupa terminarea fac este o meserie ft banoasa. tatal meu a terminat o asemenea fac la fel si fratele cel mijlociu si inca un var. Nu vei regreta! Mult successss!

| metatheory a răspuns:

Ambele sunt praf pentru ca sunt facultati tehnice. Iesi muncitor de la ele. Nu se merita sa le faci nici pentru un salariu de 1 milion de dolari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Electronica e considerata mai grea.