| Jadis a întrebat:

Care sunt cauzele aparitiei cearcanelor? Multumesc

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Somnul insuficient si oboseala, procesul natural de imbatranire, stresul in exces, expunerea excesiva la soare, alimentatia inadecvata, raceala si sinuzita, bolile endocrine, fumatul, consumul de alcool si cofeina, anemia, sarcina, menstruatia, deshidratarea, unele afectiuni renale sau hepatice, s. a. m. d. Iar una dintre principalele cauze este mostenirea genetica.
http://www.itips.ro/......v2133.html

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ivana, multumesc pentru apreciere! Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Slăbirea bruscă, mediul toxic, afecțiuni interne, ereditar, etc.
Cu plăcere.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Oboseala si noptile nedormite!

| nashu40 a răspuns:

Nesomnul si oboseala acumulata in timp iti fac niste cearcane de care greu mai scapi.
De fapt daca nu dormi doua nopti la rand deja primesti cadou o pereche de cearcane de toata frumusetea.