| marria a întrebat:

Care sunt cele mai ciudate obiceiuri la nunta de care ati auzit?

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Mirele sa bea din pantoful miresei sampanie...straight face Dupa 3 ore de dans, nu vreau sa-mi imaginez ce gust va avea sampania aia.

9 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Hmm... mierele sa plimbe mireasa cu tractorul.(glumesc)tongue

| viki a răspuns:

Pai cand au inceput unii sa danseze in biserica.:))uite aici http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0

| nellyneliana a răspuns:

Mie mi se pare ciudat cel cu jucatul camasii de noapte dupa noaptea nuntii care se mai practica inca la rromi(umbla femeile cu camasa pe umar prin oras dupa noapte nuntii si cu sicle de rachiu rosu sau ceva de genul...)

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

@Viki-Super tare.Multumim! E o idee buna...si chiar mi-au placut dansatoarele!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

se plimba soacra mica pe magar, noapte binenteles! ala cu mireasa furata o stie totata lumea, si poti inlocuii maslinele cu pietricele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa plimbe mireasa cu roaba daca nu e virgina big grin Penibil, mai ales ca daca e virgina, inseamna ca au stat ca prostii pina atuci si acum se pot trezi ca nu se potrivesc big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, faza cu aia care s-au apucat sa faca spectacol mi se pare draguta, iese din tipare, face sa nu mai fie o chestie anosta. Daca te gindesti ce plictiseala e de obicei in biserica si la starea civila... Oamenii aia chiar se distreazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pentru nely! nu stii treaba cu porumbelul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa nunta spre dimineata mirii si nuntasii trebuie sa duca nasi acasa si pe drum isi bat joc de ei ai dezbraca, i urca pe casa i uda, i leaga crengi in jur dupa ce-i dezbraca in chiloti si multe altele am vazut asta la o unta in galati da e misto amuzant...