| andrei123 a întrebat:

Care sunt cele mai usoare limbi straine pe care le poti invata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii gramatica orice limba iti poate parea usoara, dar cea mai usoara si mai apropiata romanei este catalana(valencia), a doua limba in spania si obligatorie in scoli.are 3000 de cuvinte care se scriu la fel, inseamna acelasi lucru si se pronunta la fel ca in romaneste.italiana si spaniola sunt doua limbi care se aseamana cu romana, dar catalana este mult mai apropiata de romana decat italiana de exemplu.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ANONIM: eu cred ca cea mai usora limba este latina cu romana chiar si italiana cu spaniola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza, fraceza si rusa sunt cele mai simple limbi dupa mine

| den_4336 a răspuns:

Eu stiu engleza, spaniola rusa putina germana si franceza dar cea mai frumoasa va asigur ca e engleza si cea mai usoara dar franceza nu prea...