| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Care sunt expresiile voastre preferate din limba romana?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O sa iti spun prima data 2 expresii/versuri extrase de mine deci nu uzuale in vorbirea curenta

"nu te da rege, daca esti simplu pion"

ar trebui sa fie un motto al TPU, dedicat unor useri de aici care se cred superiori si nu au niciun fel de bun simt sau maniere, dedicat trollilor si nu numai!

"omul fara virtute, este precum bradul fara conuri"

iar acum una cunoscuta care ne reprezinta ca popor la modul general

"să moară şi capra vecinului"

| mODIN a răspuns:

"Ai, n-ai mintea, dai la poarta" - Gica Hagi

| EestiSodalane a răspuns:

Zo te cuște!

| LisaJulie a răspuns:

Câinii latră, ursul merge! Cu asta trebuie sa le raspanudem tuturor celor fără bun simț

| BobTheCat a răspuns:

Probabil clasicul "A prinde cu mata-n sac", "A vinde castraveți grădinarului" si "A bate șaua ca să priceapă iapa" happy