| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt preturile in Praga la suveniruri, mancare, vizitarea obiectivelor turistice?

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Toate-s scumpe, ca de obicei.Îmi amintesc că un fel de fular era vreo 10 euro în Praga, și aici în România l-am găsit cu vreo 10 lei. Un pix pe care scrie Praga, vreo 2 euro. Cât despre mâncare,eu mai mult am mâncat la McDonald's și d-astea,unde meniurile erau mai scumpe ca la noi. La fel și cu restaurantele lor tradiționale. Străzile orașului erau pline de magazine de cadouri pentru turiști. Acum nu pot să îți dau prețuri exacte,pentru că nu îmi mai prea amintesc, dar oricum, nu-ți cheltui banii pe tricouri cu diverse mesaje, pălării îmblănite, și păpuși Matryoshka, sau mai știu eu ce, care nu au nimic de-a face cu Praga și sunt super scumpe.