| Rytero a întrebat:

Care sunt principalele alimente utilizate la obtinerea preparatelor culinare si de patiserie, cofetarie?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Faina, zahar, lapte, ou sunt ingrediente de baza, apoi mirodenii, adaosuri, si multe secrete nedivulgatewinking

| Bunicul62 a răspuns:

Baba mea foloseste asa. faina,brinza de la vaca sau oi,oua din cuibare,untura de la porc,sare, ulei, zahar, scortisoara de la coperativa.Pentru mincare ce avem prin batatura, cotete si verdeturi din gradina, merge din pom. Mosu are de toate in ograda porcul are ca la 50 Kg de Craciun bate suta, gaini am cam 30, pui 70. Vaci 2, cai 2 si un minz de 6 luni.Am si porumbei care sunt buni de ciulama.Sa vezi ce placinte poale-n briu face baba mea de te lingi pe degete si Euri=ioc, Daca este in toane bune face niste brinzoaice de dai cu caciula dupa ciini.

| YumiSukinanda a răspuns:

Faina, late zahar, frisca, ciiocolata, scortisoara, alune, cacao, oua, vanilie