| stefy3663 a întrebat:

Cat costa cartela Frog de la cosmote? sincer... dau fundita.*****

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

NU costa nimic! E MOKKA!
Cartela frog este gratuită şi îţi oferă 48 euro credit bonus, câte 1 euro credit lunar timp de 48 luni de la activare, la prima reîncărcare de minim 4 euro din lună.

Cartela frog nu are credit iniţial, iar pentru activare tot ce trebuie să faci este să efectuezi o reîncărcare de minim 4 euro (4, 96 euro TVA inclus) credit utilizând cartele valorice, reîncărcarea electronică sau reîncărcare directă în magazinele COSMOTE.

Vei primi primul euro credit bonus în momentul activării. Restul creditului bonus se acordă la prima reîncărcare de minim 4 euro credit din lună, timp de 47 de luni, începând cu luna următoare activării cartelei.

Odată ce ai activat cartela şi ai primit primul euro credit bonus, vei putea folosi oricare din următoarele metode de reîncărcare pentru a primi restul creditului bonus: cartele valorice, reîncărcare electronică, reîncărcare directă în magazinele COSMOTE, reîncărcare de pe abonament sau de la automatele stradale de reîncărcare.

Perioada de valabilitate este de 2 luni, în care vei putea iniţia şi primi apeluri şi mesaje sau utiliza alte servicii Cosmote, în cazul în care alegi să-ţi activezi Cartela frog folosind o valoare de încărcare mai mică de 6 euro credit.

Perioada de valabilitate este urmată de încă 11 luni de graţie, în care poţi fi apelat şi poţi apela doar numere gratuite (*100#, 1234) şi pe cel de urgenţă - 112.

Dacă valoarea încărcată este mai mare de, sau cel puţin egală cu 10 euro credit, atunci perioada de valabilitate este de 12 luni, urmată de o perioadă de graţie de 1 lună.

Creditul neutilizat în perioada de valabilitate se păstrează în perioada de graţie şi vei putea să îl utilizezi din nou după efectuarea unei reîncărcări şi extinderea perioadei de valabilitate.

În cazul în care, în perioada de graţie, efectuezi o reîncărcare folosind o cartelă valorică, fie prin efectuarea unei reîncărcări electronice sau prin reîncărcare directă, perioada de valabilitate a contului este determinată de valoarea reîncărcării. Reîncarci cu o valoare mai mare, beneficiezi de o perioadă de valabilitate mai mare.

Dacă perioada de graţie a expirat fără să reîncarci, numărul tău va fi deconectat din reţeaua COSMOTE.
BYE BYE!

1 răspuns:
| Crinutza_Crina_1994 a răspuns:

30 de lei am dat euu...