| Doarunaltutilizator a întrebat:

Câtă cafea beţi pe zi?
Câtă cafea ar trebui sa consume un om normal?

Răspuns Câştigător
| Daniel9988 a răspuns:

Recomandat e sa nu bei daca rezisti fara.De ce? Distruge oasele, ingalbeneste dantura si afecteaza hepatic.Dar e cel mai bine sa o diluezi cu lapte.Si daca consumi cafea sa iei calciu si vitamina D, din alimente sau din pastile. Eu dimineata imi fac o ceasca de cafea tare, cu putin zahar si lapte. CEASCA, NU CANA!

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu beau decât rar.

| xerxes1 a răspuns:

Un espresso scurt dimineata.
Normalitatea este relativa.

| deeeaqq a răspuns:

Nu beau cafea.
Ah, sunt anormala

andreia67
| andreia67 a răspuns:

1 sau 2.

| Deaad a răspuns:

Beau rar 1 cafea dimineata.
De obicei cand ma scol foarte devreme, gen 4 sau 5 sau cand nu ma pot pune pe picioare dimineata dupa o noapte alba.

| BlackRose03 a răspuns:

1.Nu beau cafea
2.Nu stiu, doar cat sa nu intreaca limita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu beau cafea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu beau cafea, rar imi mai cumpar o doza de illy latte macchiato.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

1 cafea sau 2.