| corinutza19 a întrebat:

Cate luni poti fi la ciclu, peste sarcina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, peste sarcina nu ar trebui sa ai menstruatii. cam 20% din sarcini se insotesc, in prima luna, de o sangerare care mimeaza menstruatia. Procentul scade dramatic din a doua luna, desi sunt femei, foarte putine, care au avut sangerari mimand menstruatia chiar pana in luna a patra de sarcina.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am avut ciclu pana in luna a cincea, credeam ca sunt balonata si de fapt eram insarcinata.

cami
| cami a răspuns:

Cunosc o prietena care a avut 5 luni menstruatie, peste sarcina, si normal. ce mai putea face. a pastrat copilul [e maritata], dar spunea ca a venit intr-un moment nefast, insa acum e fericita de gestul pe care l-a facut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mult trei luni, dar cantitatea de sânge este scăzută simțitor.
Trebuie un consult de specialitate pentru a opri aceste "sângererări".
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pana la 4 luni maxim, dar nu e un ciclu normal sunt mici sangerari care imita menstruatia!