Abh
| Abh a întrebat:

Cati dintre voi considera ca orele de educatie fizica sunt extrem de benefice pentru dezvoltarea armonioasa a unui copil?

Răspuns Câştigător
| anusha a răspuns:

Eu una cred ca orele de sport sunt benefice pentru sanatatea oricui.
Exercitiile sunt una dintre cele mai bune solutii de a avea grija de corpul nostru. Prin exercitii si miscare reducem nivelul colesterolului, ne mentinem inima sanatoasa, luptam impotriva tensiunii arteriale, scapam de stres, ne intarim imunitatea.

7 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Eu cred ca orele d educatie fizica sunt benefice pentru dezvoltarea armonioasa a unui copil insa daca stam sa ne gandim o ora p saptamana d educatie fizica nu este d ajuns pentru ca un copil sa se dezvolte armonios si ceea ce facem noi la scoala nu ne ajuta la asa ceva.
in plus daca stam sa ne gandim din ce in ce mai multi copii sunt obezi si d obicei nu fac sport dintr-un singur motiv:sa nu se faca d ras asa ca mai bine se scutesc si gata.in mom in care un copil d 7-8 anisori sa zicem este pus d catre profesorul d sport sa faca tumbe si nu mai stiu ce si nu poate sa le faca restul copiilor rad d el, iar in acel moment sportul nu mai devine pentru el o activitate placuta asa cum ar trebui ci un fel d chin.
eu cred ca orele d sport ar trebui scoase total din orar. cel putin orele d sport p care le avem noi si ar trebui introduse echipe d fotbal, bascet, volei si fiecare copil ar trebui lasat sa decida ce sport ar prefera sa faca.asta deja cu sguranta ar ajuta la dezvoltatea armonoasa a unui copil.

| juniper a răspuns:

Sportul este foarte bun, mai ales ca daca il practici regulat nu o sa mai ai probleme asa de grave cand alergi, nu o sa mai obosesti repede, vei fi mai puternic, rapid, flexibil, muschiulos si iti face bine la inima, mai ales ca nu vei face infarct.

| Ea12345 a răspuns:

SI eu cred, doar ca mie nu-mi place sportul laughing

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Categoric, sportul contribuie la dezvoltarea organismului si este extrem de benefic.
Iti dau un exemplu(sora mea (a avut niste probleme si din cauza asta era scutita)iar acum cand facem sport pentru a ne mentine, se misca nu greu, e putin mai "dura", pe cand eu ma misc destul de bine, rezulta ca DA sportul este cel mai bun!

| OanaG a răspuns:

Ce fac eu la sport, sa nu mai faca nimeni.

De fapt ce face clasa mea laughing

| andreimicutu a răspuns:

Eu cred pentru ca practic voley de 2-3 ani si m-am inaltat cu aproximativ 10 centimetrii daca nu si mai mult intr-o vara. Deci chiar ajuta la dezvoltare. Mentionez ca aveam 1, 68 acum am 1, 82 si am 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred. Pentru ca sportul inseamna sanatate si o dezvolatare armonioasa si te mentine sanatos. Mai ales pe un copil.