| BabyPink a întrebat:

Ce ai face dacă ai câştiga la loto sau bingo? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As continua studiile, mi-as croi un drum in viata...rolling on the floor pe dracu, m-as face praf in fiecare zihee hee

27 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As fi bucuros deoarece as avea viitorul asigurat si as putea sa ma dedic pasiunii mele adevarate : literatura si cultura.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

M-as duce in oras cu prietena mea cea mai buna si as cheltui toti bani pe haine, pantofi si accesori laughinglove struck

| User a răspuns:

M-as muta in Dubailaughing

| hândel a răspuns:

Daca este o suma impresionanta, as lua banii si as disparea, fiind vorba de o greseala. Precizez ca nu joc, nici la bingo, nici la lotto.hee hee

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu stiu. Banul nemuncit nu tine... Probabil mi-as cumpara un hotel ceva, un Golf 3 din 96 si as ajuta mai multi tineri cu probleme medicale grave.

| Cryssy a răspuns:

Pai ce sa fac... Depinde de cati bani as castiga... Cred ca as merge undeva impreuna cu iubitul meu, doar noi doi.

| xibalba a răspuns:

I-as depunde la banca si as investi vreo 20-30 de milioane intr-un aparat foto D-slr.

| MM a răspuns:

La cat sunt de zapacita, cred ca as pierde biletul castigator laughing Deci nu m-as baza prea tare pe banii aceia.

| georgiana a răspuns:

Vise, vise... mi-as pune in practica gandurile mele pe viitor, probabil o masina, as dona o parte din bani.

| Aurelia a răspuns:

Mi-as cumpara un laptop. Dar, din pacate, asta nu m-ar face sa ma bucur atat de tare precum am nevoie:-

| costyn162 a răspuns:

Sunt constient ca asta nu se va intampla.Adica sunt realist si nu imi fac sperante pentru ca apoi sa sufar o dezamagire.

| StaRmAgiC a răspuns:

As fii fericita.Normal ia-si baga la banca, mi-as ajuta apropiatii care sunt la necaz si i-as ajuta financiar.Insa tot as muncii pentru mine, pentru a face mai multi banii si pentru performantele mele.As incerca sa urc cat mai sus posibil.Sa muncesc, sa am banii sa fac ceva in viata.
Banuiesc ca un sfert din ei o sa-i pastrez pentru mine, ca sa ma pot distra acum cat sunt tanara.Ca pe viitor se astern vremuri grele "si sa am ceva deoparte"

| crizantema a răspuns:

Mi-as cumpara un apartament...mare...restul banilor i-as cheltui evident!laughing

| BabyPink explică:

@sharky se pare că avem aceleaşi gânduri laughing)

| BabyPink explică:

Părinţii mei joacă la loto de câţiva ani buni. Ţin minte că în unele zile erau lipiţi de televizor să verifice numerele laughing

| DonGiovanni a răspuns:

Mas bucura, si ia-si baga in banca. mias da demisia de la servici si as trai decent tot restul vietii.

| edoru a răspuns:

Mi-as ridica premiul, logic, nu?;-)

| buburuzaucigasa a răspuns:

As fugi din taralaughing

| Babushka a răspuns:

Pt inceput mi-as lua haine si bijuterii iar restul i-asi tine la banca si peste 2 ani mi-as lua masina si o garsoniera sau poate un apartament:X

| Rezzo a răspuns:

As investi intr-o firma, mi-as ajuta familia si prietenii, si mi-as lua o insula

| mihaelanikol a răspuns:

Mi-as da demisia...

| gabytza1994bm a răspuns:

As face un tur al lumii!:X
Mi-as cumpara multeeee haine si bijuterii... day dreaming
Mi-as renova prin casa si mai ales in camera meahee hee
Mi-as lua un telefon nou...laughing

Mai am destule dorinte dar nu vi le enumar pe toate!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As pleca in Caraibe, mi-as cumpara o casa si dupa aceea mi-as lua si familia cu minehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-aş trezi, nu am eu norocul ăsta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va spun eu ce ar trebui sa faceti daca ati castiga la loto:
1. Investiti dar nu incat sa castigati peste noapte dublu
2. Luati vreo 4-5 apartamente (de preferat Bucuresti sau Timisoara, orase unde merg multi studenti) pe care sa le inchiriati, dar tineti minte ati fost si voi odata ca ei asa ca nu puneti chirii exorbitante, de exemplu puneti sa va vina un profit de 300 de euro la un apartament cu 3 camera in Bucuresti aproape de campus. Asa ramaneti si cu proprietatea (apartamentul) si cu chiria. Deci iesiti in castig.
3. Construiti cat mai multe locuri de munca in cat mai mult orase. Tineti minte sunteti oameni si ati fost si voi saraci. Nu inlocuiti oamenii cu aparatele eletronice incat sa obtineti voi mai mult profit. Atata timp cat o afacere va aduce un procent cat de mic de castig, care va ajuta sa treceti fara datorii in luna respectiva eu zic ca este o afacere rentabila. Toti spuneti ca o sa faceti nu stiu ce donatii. Donatiile le veti face o data si gata. Dar daca asigurati locul de munca la niste oameni pentru ani de zile (si nu va purtati ca de la patron la angajat daca nu e cazul, purtati-va ca om de la om) o sa faceti practic mai mult bine decat o simpla donatie. Acum nu spun sa nu faceti nicio donatie la o casa de copii etc. dar nu va opriti acolo.
4. Nu lasati banii sa va schimbe, schimbati-i voi pe ei, din simple bancnote in fapte bune.
Cam asa as face eu daca as castiga la loto. Mi-as asigura si un trai decent din afacereri, dar as asigura si un trai pentru alte cateva sute, sau mii de persoane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma duc in Anglia in Germania... ii beau ce sa faclaughing

| andreeutza_8900 a răspuns:

Mi-as lua un laptop, un telefon cu tach screen si cu restul ma mai gandesc