| onlyone a întrebat:

Ce alegeti? iubire sau bani,.,.,.,.,. eu sincer banii

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca ar trebui sa aleg doar una dintre ele as alege oricand iubirea in detrimentul banilor. Pentru cei care spun ca iubirea se cumpara cu bani au dreptate dar doar partial. Iubirea nu se cumpara cu bani, dar se poate castiga cu bani. Ganditi-va la acei domni respectabili care hotarasc sa isi ia o sotie tanara doar pentru a o proteja si a-i asigura un viitor. Fata de multe ori ajunge sa il iubeasca pe acel barbat. Aici nu e vorba ca barbatul o cumpara, o castiga. Banul nu e un scop, ci un mijloc. Bineinteles aici e vorba de un caz la un milion si vorbim despre o fata care are un suflet angelic. In majoritatea cazurilor o fata care ajunge in situatia asta il foloseste pe stimabilul domn pentru a-si procura un viitor fara a avea pic de respect fata de lipsa de intentii ascunse ale dansului.

| Flav a răspuns:

Si cu bani oare poti cumpara iubirea? Poate din iubire faci multe lucruri pentru a obtine banul. Intr-adevar, dragostea trece si prin stomac dar iubirea, tineretea nu le poti cumpara cu nicio mina de aur.

| inna a răspuns:

Iubirea love struck

Banii o sa-i facem impreunahee hee

| thehope a răspuns:

Se spune ca alegi ceea ce ai mai mare nevoie...desi am nevoie si de una si de alta, aleg iubirea.banii treptat ii fac...

| daniDeeDee a răspuns:

Iubire....banii o sa vina cu timpul. happy

| xD101 a răspuns:

Iubirealove struck degeaba ai bani daca nu iubesti sau nu esti iubitwinking

| Gise a răspuns:

I U B I R E A .....bani vin ei pe parcurs, luptam amandoi pentru ei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pe amândouă, se pot contopii foarte bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psst...iti spun un secret, nu sunt incompatibile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bani poti sa ai miliarde... ii poti pierde intr-o clipa. Daca ai iubire Adevarata, dureaza. Ambele sunt riscante, dar cel putin Iubirea devine parte din noi, e ceva intangibil.banii nu, sunt prea.materiali! Doar iubind, simti ca traiesti cu adevarat.asta o stie toata lumea.Chiar dk o viata e grea din punct de vedere financiar, stiind ca ai pe cineva aproape care ete iubeste si il iubesti, te face sa ai destula putere sa muncesti, sa castigi cinstit un ban pentru a trai decent