| gyo a întrebat:

Ce amintiri frumoase sau haioase aveti in legatura cu sarbatorile de iarna? Ce trasnai faceati in ajunul craciunului, in timp ce il asteptati pe mos craciun?big grin(eu una stateam treaza toata noaptea si ai mei nu stiau cum sa ma faca sa dorm ca sa poata sa-mi puna cadourile sub bradlaughing)

3 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Dac-ai fi fost copilul meu, ti-as fi pus un flacon de somnifere-n laptic, astfel, cand te sculai, era deja primavara si uitai de cadouri. devil
Am una dureroasa, care-mi da si acum fiori. Era o vale cu zapada pana la genunchi, si ne puneam ca mortul, si ne rostogoleam pana la poale, si-ntr-o seara, m-am pus s-o cobor in fuga si m-i s-a-motolit un picior in fuga aia, si mi-am simtit piciorul dandu-se peste cap, sa zic asa. Am cazut in zapada, si dupa cateva ore, cred, intunecandu-se, m-am tarat pana in casa unde am stat cateva zile in pat cu dureri isterice, mai ales ca parintii nu erau acasa sa ma ingrijeasca. De atunci, sunt anual perioade cand ma deranjeaza genunchiul. crying

| Minty a răspuns:

Eu cu doua seri inainte de craciun veneam acasa cu o colega de la ore suplimentare de romana si era intuneric afara si trebuia sa trecem prin cimitir
am trecut iar in cimitir este o bisericuta am trecut pe langa ea si ceva m-a prins de mana
iti dai seama ca am urlat cat mau tinut plamanaii dupa aia am aflat ca este un om care sta toata noaptea acolo

inca nu am aflat de ce m-a prins de mana dar stiu ca nu o sa mai trec niciodata noaptea pe acolo

THE END...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era foarte frumos senstimentul ca exista!
imi aduc aminte ca fratemiu mai mare lua telefonul si il 'suna pe mos craciun' si-i spunea ca nu stau cuminte! plangeam pana il suna inapoi si-i spunea ca m-am cumintit si poate sa vina sa imi aduca jucarii nu ceapa stricata!