| e m i l y a întrebat:

Ce anime faine stiti in care se impletesc scene de lupta cu scene amuzante si povesti de dragoste? (de exemplu cum e in Inuyasha)

11 răspunsuri:
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Vampire knight (mai putin amuzament dar sa zicem)
http://desene-animate.rascuplans.ro/desene-animate/v/vampire-knight/
te rog din suflet funda

| TeamRo a răspuns:

Ai aici cam toate anime-urile traduse pana acum in romana: http://anime-ro-sub.net/

| SakuraHarunoさくら春野 a răspuns:

Kanokon,Nana,Chobits,Fullmetal Alchemist, Kilari, etc.Restul poti vedea pe site-ul meu: http://animemangacool.webs.com.

| tpu_1092 a răspuns:

Ce zici de Urusei Yatsura?
Si Inuyasha si Urusei Yatsura sunt scrise de Rummoko Takahashi, deci cred ca ar fi un anime bun.

| pascu a răspuns:

Blood + e fain.

| Primo a răspuns:

Prefereate le mele sunt Devil May Cry, Highschool Of The Dead Bleach, Kurojitsuji( super animeul asta e tare de tot e al naibi de bun:) ) uitete la ele daca nu te-ai uitat inca uite aici citeva locuri unde te poti uita la ele in romina:)) http://desene-animate.rascuplans.ro/tag/toate-episoadele-dragon-ball-z/

| MytyKoste a răspuns:

One Piece e f bun recomand, aventura extraordinara lupte si unul din cele mai funny! Tot de ce ai nevoie e rabdare sa nu te lasi influentata de aspectul anime-ului(o sa zici ca e desenat naspa...dar e diferit de celalalte anime-uri si primele episoade sunt din 99')...e singurul anime care e facut de mana in totalitate celalalte sunt 2/3 facute pe comp

| Rolly a răspuns:

Uhm, buna intrebarebig grin si mie imi plac animele, ceva anime ce iti plac tie sunt Bleach (nu cred ca are scene de dragoste) One piece, e o aventura, comedie si slapstick (cu batai), Naruto Shippuden. Shakugan no Shana 1/2, Kore Wa Zombie Desuka? ceva nou aparut. si sunt multe altele, daca vrei sa vorbim despre anime da add la id thelittlephoenix55 happy si vorbim acolo, ca sunt un mare mare mare mare fan de animebig grin

| LaidyMary a răspuns:

Kamikaze Kaitou Jeanne

| NatsuDragneel a răspuns:

Fairy tail, Naruto shippuden, One piece si Kamikaze kaitou jeanne happy

| NatsuDragneel a răspuns:

Fairy tail, Naruto, Naruto shippuden, One piece si Blood+. happy