| RAY a întrebat:

Ce ar trebuie sa experimentam in viata?
o lista de facut sa spuna asa

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pe lângă faptul ca trebuie sa ne simțim ok și sa călătorim, sa mergem în vacante și sa ne petrecem timp de calitate și relaxare.Cred ca e bine sa experimentam și interacțiunea cu oamenii pentru a putea cunoaște mai bine rasa umana, și a ști pe parcursul vietii pe cine sa tinem aproape.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa experimentăm anumite provocări pentru a ne întări și a ne maturiza, a lua lecțiile necesare de viață din acele provocări, fie că sunt de natură emoțională, socială sau financiară.

| 4evergentleman a răspuns:

Iubirea de sine și față de semenii noștrii, a doua varianta pare imposibila. Împlinirea asta ar trebui sa experimentam clipe muklte de fericire, bucurii, extaz sa simți că trăiești nu doar exiști, sa faci ceea ce îți place si să evoluezi.

| Kornuletz540 a răspuns:

Călătoriile în țări exotice( dacă vrei să știi cât de frumos arată planeta noastră, dar din fața unui ecran),
investiții în acțiuni, obligațiuni, titluri de stat și criptomenede( dacă îți plac banii sau succesul financiar),
petrecerile, ieșirile în club și bețiile ocazionale( un pic de distracție și destrăbălare nu strică niciodată),
practicarea unui sport de contact sau mai multe( te v-a ajută din multe puncte de vedere, mai ales la psihic),
sexul fără protecție înainte de căsătorie( și nu ceea ce spun creștinii sau conservatorii moraliști),
citirea de romane de beletristică( te ajută la dezvoltarea minții),
meditație și yoga(mens sana in corpore sano ),
ascultarea de muzică rap și nu-metal( dacă ai avut parte de experiențe traumatice ori negative în trecut te ajută destul de mult) la menținerea moralului),
concediile la mare și munte( doar să ai grijă la hoții de buzunare, mai ales dacă e vreun concert/festival pe acolo)
terapie psihologică( prinde bine câte odată),
consumul ocazional de canabis sau marijuana( sau dacă nu ți-ar plăcea asta, rămâi la tutun ori vape).