| Ungureanu_Andreea_2000_gx26 a întrebat:

Ce are daca folosesc fulgi de ovaz inloc de tarate de ovaz la dieta dukan?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

În primul rând, fulgii de ovăz sunt obţinuţi din cereala integrală, în timp ce tărâţele de ovăz sunt obţinute din partea exterioară a bobului de ovăz. Apoi, tărâţele de ovăz au cu 50% mai multe fibre decât fulgii de ovăz, dar şi mai multe proteine, fier, calciu, fosfor, magneziu şi zinc, făcându-le mai eficiente în reducerea nivelului de colesterol din organism şi ajutând semnificativ procesul de digestie, împiedicând apariţia unor probleme precum constipaţia. De asemenea, tărâţele de ovăz potolesc foamea mai rapid şi mai eficient decât fulgii de ovăz datorită texturii lor cremoase.
De ce nu iei de pe net? https://www.google.ro/#q=tarate+de+ovaz+pret

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nimic daca folosesti fulgi in loc de tarate, este acceptabil.

| Ungureanu_Andreea_2000_gx26 explică:

Ok ...si ce as putea sa imi cumpar la pachet sa zic cand sunt la scoala in afara de iaurt? Ceva mai satios?