| Nemesis_9263 a întrebat:

Ce carte v-a impresionat cel mai mult? De ce?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

@kittyalexandra, si pe mine m`a impresionat veronika a lu` coelho. Dar am intalnit si carti mai bune precum : invitatie la vals-mihail drumes, Dragoste in vremea holerei-gabriel garcia marquez. de ce... ca sunt povesti inedite de dragoste, ambele explica dragostea in alt mod si arata ipostaze diferite ale ei.

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca "Veronica se hotărăşte să moară" de Paolo Coehlo. E o poveste foarte interesantă, foarte frumoasă... de dragoste. Mai mult nu îţi spun, îţi las plăcerea de a o citi. Îţi garantez că merită!

kratos
| kratos a răspuns:

Trilogia Lord Of The rings. Are o lume unica si o poveste frumoasa.

| danutzsan a răspuns:

,, Scrisoare de dragoste " de Alexandru Drumes. Dece? a fost ceva legat de tineretea mea, iubirile mele, viata mea, eram ADOLESCENT.

| LORY a răspuns:

Singur pe Lume

| g_7133 a răspuns:

Seria Amurg ( cele patru carti) sunt absolut superbelove struck. Imi place foarte mult idea prezentate de autoare, dragostea dintre cei doi si momentele prin care trec (bune si rele). Inca o carte care m-a impresionat este La raul Piedra am sezut si-am plans-Paulo Coelho. Ti le recomand, sunt foarte frumoase!

| dragutza a răspuns:

De fapt nu am doar una, sunt trei:"scrisoare de dragoste"; "elevul dima dintra 7-tea" ambele de mihail drumes ti le recomand! si tie sunt ffff dragute! si mai e una "cismigiu et comp." de grigore bajenaru pup

| Alissa193 a răspuns:

E ceva deosebit cind te afunzi in lumea cartilor, o lume desprinsa de realitate.Carti interesante au fost multe pe care le-am citit dar m-au impresionat mai mult romanul CONTELE DE MONTE CRISTO 1, 2 de Alexandre Dumas si desigur una din operele autorului meu preferat Jules Verne, Copii Capitanului Grant 1, 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca m-a impresionat cartea care imi da raspunsul linistirii sufletului meu in momentul dorintei de sinceritate

| DeadAlready a răspuns:

Crima si Pedeapsa

Cel mai bun roman Psihologic