| EchoDemon a întrebat:

Ce citate faine stiti?
Nu conteaza categoria lor.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

"Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine o sa se indragosteasca de zambetul tau"

"In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi."

"Nu sunt suparat ca m-ai mintit, sunt suparat ca de acum incolo nu te mai pot crede."

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume."

"O zi in care nu ai ras, este o zi pierduta."

"Incearca sa fii un om de valoare si nu neaparat un om de succes."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru todeauna, traieste ca si cand ai muri azi."

1 răspuns:
| devilmaycry4 a răspuns:

Doar doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia umana, si nu sunt sigur in legatura cu Universul. (Albert Einstein)

Viata este ca mersul pe bicicleta, pentru a-ti pastra echilibrul trebuie sa continui sa mergi inainte. (Albert Einstein)

Le sunt recunoscator tuturor celor care m-au refuzat in viata. Datorita lor am reusit pe cont propriu. (Albert Einstein)

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. (Abraham Lincoln)

Viata nu are subtitrare, ori o intelegi ori nu... (Wolf Wildfire)

Mai gasesti aici cateva: http://www.sugubat.ro/citate/citate-celebre