| Rebeca21121 a întrebat:

CE CREDETI DESPRE ACEASTA FEMEIE? VA ROG AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU!

Nu s-ar pune pentru nimic in lume in postura de femeie slaba si fara aparare, in postura de femeie febril indragostita si dornica de sacrificii pentru o iubire. Mi-a spus ca nu a reusit sa fie niciodata slaba in fata unui barbat, si o cred pe cuvant. Explicatia ei este: " Nu-mi iese rolul asta, sunt ca actritele alea care s-au nascut sa joace numai roluri negative, visez ca intr-o zi sa ma arunc la picioarele unui barbat superb si sa ii cercesc iubirea, ar fi o amintire care m-ar amuza pe vecie".

Sunt din nou langa ea pe canapea, iar fumeaza mult, e frumoasa dar are ochii obositi, cine stie din ce poveste incalcita tocmai a iesit. Nu o intreb nimic, stiu ca imi va spune. Astazi nu bea vin, are pe fundul unui pahar de whiskey o bautura care miroase a migdale.

Imi spune:M-am iubit cu cativa barbati, toti interesanti, nu stau sa iti explic acum sistemul de selectie, nu l-ai intelege si nici nu vreau sa iti spun. E un sistem de selectie in continua trasformare, nevoile emotionale mi se modifica, setea de nou naste alte criterii, rutina ma face sa renunt la unele din fostele criterii... pe dracu, habar n-am cum aleg, pur si simplu intuitia asta a mea ma determina sa fac cele mai bune alegeri. Fiecare alegere pe care am facut-o mi-a hranit mintea si spiritul. N-ai cum sa intelegi dragul meu, altfel nu ai fi din nou aici, turmentat de o femeie care te vrea doar azi si poate si maine.In dragoste iubesc puterea.

Puterea nu e despre dragoste. Puterea este despre control. Dragostei ii lipseste controlul.Deci nu stiu sa iubesc. Sunt handicapata emotional.

Nu stiu sa iubesc oameni, iubesc doar actiunile lorSunt robotizata emotional de propriile planuri.

Iti dau sentimentele mele reale pana cand tu imi dai senzatiile pe care le caut, iubesc puterea.Sunt colectionara de inimi.Le strang, le rup, le vreau

Adun blestemele lor, ura celor ramasi un timp fara inima in piept

Ii aleg pe cei cu inimi cat mai neatinse, nu imi plac inimile sifonate, rupte si carpite o inima care n-a iesit de multe ori din piept e greu de luat, asta e un caz interesant. Unii nu inteleg ca exista barbati doar aparent interesanti, barbati pe care multe femei ii vor dar care pe mine ma fac sa casc, privirea mea de colectionara vede dincolo. Unii nu inteleg ca iubesc zbuciumul unor barbati carora viata le-a slefuit toate colturile, care au vazut de toate, care au dureri ascunse in inimi reci, barbati care cred ca nu au nevoie de mine.

Intotdeauna m-a socat faptul ca o femeie atat de cruda poate fi atat de romantica. Ii ating inima toate tampeniile siropoase din filme, dar cand ii spun ca o iubesc se incrunta si imi spune sa tac.Si chiar daca nu recunoaste, fiecare poveste care o traieste rupe cate o bucatica din ea, sunt convins ca are regrete, ca are povesti de la care ar fi vrut mai mult, proabil regreta uneori ca nu stie sa lupte pentru vreo iubire.Da, chiar daca nu le da dragostea, cu siguranta rup ceva din fiinta ei, pentru ca de fiecare data cand o reintalnesc...nu mai e la fel

N-am urat si blestemat mai mult pe nimeni ca pe ea, dar ma uit in ochii ei si imi trece, ea s-a nascut asa. Tocmai cand ai impresia ca ai frant-o intr-o secunda intr-o mie de bucati, vezi ca s-a reconstruit. Si atunci cand crezi ca o pedepsesti cu lipsa ta, observi ca se bucura de singuratate asa cum nu cred ca se pot bucura prea multi oameni. Ii place singuratatea, timpul doar ea cu ea, mereu m-am intrebat daca in timpul asta isi vindeca oare rani adanc ascunse sau coase planuri, viseaza povesti.

Am cunoscut cativa barbati cu care s-a iubit, sunt de-a dreptul odiosi, nu stiu daca ei chiar sunt asa, sau asa ii vad pentru ca stiu ca s-au bucurat de fiecare particica din ea, pentru ca stiu ca i-a mangaiat si le-a zambit cu dulceata.

Ma consolez cu gandul ca nu l-a iubit pe niciunul, orice mi-ar spune oricine, din femeia asta nu iese dragoste pentru barbati, oricat ai stoarce"!

1 răspuns:
| Clauvdgg a răspuns:

E prea mult de citit