| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Ce credeti? Illuminati exista?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Desigur ca exista.
Ei conduc lumea acum.
Si sunt niste oameni foarte bogati.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Nu prea cred.

| AlxMro a răspuns:

Se face confuzie intre illuminati si masonerie, documentati-va despre illuminati, cand au aparut si cu ce scop.

| Mayar a răspuns:

Da, exista de sute de ani. Odata intrat in grupul lor, trebuie sa se faca u nritual de initiere, care nu le permite sa divulge altora despre aceasta organizatie, fiindc pedepsiti in moduri inimaginabile.
Deci exista, dar sunt in secret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar sunt secreţi. Chiar dacă toată lumea vorbeşte despre ei, sunt nişte secretoşi răi, bogaţi, avari şi cruzi. Sunt divizaţi în diverse organizaţii mondiale: FMI, UE, NATO sau prin aproape toate guvernele din lume.