| darkstar a întrebat:

Ce credeti? Va fi sfarsitul lumii in 2012?

http://www.youtube.com/watch?v=n_CVZ_PCTJw

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu. Sfarsitul e mai departe decat credem noiwinking

| gigiro a răspuns:

Adica peste 11 luni? Eu cred ca acest sfarsit nu se grabeste chiar asa de tare.

| L a răspuns:

Nu nu cred, numai D-zeu stie cand se va sfarsi.`

| LuS[z] a răspuns:

Ceea ce se vehiculeaza acum sunt numai tampenii. Ce n-ati inteles? NIMENI nu stie sfarsitul lumii decat Dumnezeu

| ashley26pink a răspuns:

Nu e peste 11 luni, gigiro! e peste 33 de luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu si nu! Daca voi apuca sfarsitul lumii, sun convinsa ca nu voi sti asta inainte: va fi ceva inevitabil si de neasteptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred, nu ma intereseaza ce spun ceilalti, dar sper ca Dumnezeu sa ne crute vietile.Incercati sa fiti buni, pentru ca numai oameni fara un comportament bun ci nu rau va rezista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca nu cred, asa se zicia si in 2001ca vom muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o astfel de intrebare nu poti raspunde fara sa folosesti Biblia. Biblia nu foloseste nicaieri aceasta expresie "sfarsitul lumii". Aceasta este o expresie populara! Deci lumea nu se va sfarsi niciodata, dar se va sfarsi raul, minciuna etc. chiar mai devreme de 2012, deoarece in loc de Satan va domni Hristos!

| danyy_3869 a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii.Nu trebuie sa ne gandim la lucrurile astea, pentru ca nu e nimic verificat si nu e nimic sigur.Trait-va viata oameni buni.Nu va mai consumati degeaba. Sfarsitul lumii poate fi si peste 5 min.Nu neaparat in 2012.Numai Dumnezeu stie si numai Dumnezeu decide cand va fi si cand nu va fi.Parerea mea.