| anonim_4396 a întrebat:

Ce documentare imi recomandati? Cu link cu tot, daca puteti?

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu pot recomanda in acest moment doar unul, care imi place enorm. Dar nu e pentru dame, eventual pentru cele care iubesc tehnologia. "Dezastre in aer" pe Nat Geo. In fiecare episod e prezentat un caz real de accident aviatic. Incepe cu istoria lui, cum au decurs lucrurile, si apoi arata cum s-a descoperit cauza. Pe de o parte imi place ca e ca in viata reala, se sfirseste fie cu o tragedie, fie cu happy-end, nu ca in filme in care eroul principal supravietuieste mai mereu, pe de alta parte, imi place sa vad de ce apar accidentele la avioane. Si, tinind cont de cate episoade am urmarit, si vazind ca un accident serios se poate intampla de la o chestie banala, cum ar fi un simplu surub rupt, ma intreb cit curaj voi avea sa ma urc intr-un avion cand va fi necesar happy. Asta ar fi latura negativa a urmaririi documentarului.

| mastadont a răspuns:

Inner worlds, outer worlds: e greu de descris în cuvinte, însă trebuie văzut măcar o dată în viață.
https://www.youtube.com/watch?v=1Mbs0gjksAI