| ihairsalon a întrebat:

Ce e funda? de unde si cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| bibyyy143 a răspuns:

Buna! Adica dac ai raspuns la o intrebare si persoana care a pus intrebarea o ajuta rspunsul tau iti da o fundita sau funda...este acelasi lucru! Funditele nu prea folosesc la ceva foarte important decat daca strangi foarte multe si esti votat expert TPU dar in rest nu prea te ajuta cu nimic! funda te roooog! sper ca te-am ajutat!:X:X:

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! in momentul in care tu pui o intrebare pe site, astepti si raspunsuri, in momentul in care ai primit un raspuns pe placul tau, il declari castigator, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, dai click pe ea si devine portocalie, aceste fundite sunt un fel de Multumesc pentru ajutorul dat, cu ajutorul lor ocupi un loc in clasamentul utilizatorilor...happy

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Când pui o întrebare poţi să dai fundă răspunsului care ţi se pare folositor sau bun. Sau dacă răspunzi la mai multe întrebări poţi primi fundă, doar dacă vrea aceea persoană.
Păăi, de folosit, nu le foloseşti, să fim serioşi. Cu cât aduni mai multe cu atât mai mult ai şanse să devii expert TPU, şi de ce nu, cel mai înalt titu acela de Utilizatorul anului.
Baftă.