| simplu_2372 a întrebat:

Ce este fratilor cu funda asta ca-s nou si habara n-am censeamna aceasta funda pe care va tot oferiti sa o dati in schimbul unor ponturi tari,,,,, va rog spuneti-mi si mie?!?!?

Răspuns Câştigător
| BloodPrison a răspuns:

Funda este o multumire pentru un raspuns care cineva a pus o intrebare.Daca in trei zile nu ai dat fundita si sunt peste 2 raspunsuri,TPU o sa dea automat fundita.Dar sa sti,o sa te anunte prin email cand va trebui sa dai fundita{adica nu este un moment cand sa dai fundita!}.Deci,grabestete!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Salut!
Funda = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si acolo. Numai bine!

| Corina a răspuns:

Bine ai venit pe TPU!
Atunci cand postezi o intrebare, primesti unul sau mai multe raspunsuri. In dreptul fiecarui raspuns, exista o medalie gri sub care scrie "Raspuns castigator". Utilizatorii TPU o denumesc fundita. Aceasta fundita o acorzi acelui utilizator care ti-a dat cel mai bun raspuns sau care te ajuta cel mai mult, in semn de apreciere. Deasemenea, sub raspunsuri exista si niste calificative: Folositor, Nefolositor, Amuzant, Inteligent si Stupid. Dupa ce ai ales raspunsul castigator si i-ai acordat fundita (dand click pe ea, in dreptul acelui raspuns), celorlalti utilizatori le dai cate un calificativ, in functie de raspunsul lor, ca semns ca ii rasplatesti pentru efortul lor. Cam asta e.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Cel care a pus o intrebare, ofera funda raspunsului care i s-a parut cel mai bun, sau care l-a ajutat cel mai mult. Fundele te ajuta sa cresti in rank. Funda este in dreapta raspunsului si cand dai click pe ea se face portocalie.
De la 'pe care.' n-am mai inteles ce vrei sa zici. laughing
P.S.: Mai treci pe la scoala!winking

| lplostonyou a răspuns:

Este rasplata pentru raspunsurile date happy

Răspuns utilizator avertizat
| Mistik a răspuns:

Funda reprezinta un fel de recunostinta venit din partea unui raspuns foarte bun. big grin Daca strangi multe, multe fundite poti deveni expert. happy