| Curious2 a întrebat:

Ce fel de carti cumparati?
Carti de literatura / literatura sau carti de matematica/fizica/chimie?
Va rog sa va argumentati raspunsul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti de literatura. Nu sunt pasionat de materiile mentionate de tine. happy
Cumpar de pe librarie.net
Imi place literatura, vreau sa vad cum au trait altii si cum au gandit altii. Cateva carti bune:
Panciatantra: Cele 5 Carti ale Intelepciunii
Muntele vrajit
Scrisoare catre tata-Kafka
Suferintele tanarului Werther-Goethe

| 4StarLight a răspuns:

Carti de literatură, cel mai mult îmi plac povestile cu magie sau romantice. Nu as avea răbdare să citesc carti teoretice, mi se pare greu sa-mi imaginez. La cele de literatură e totul o înșiruire de imagini pe care mi le creez eu in minte așa cum vreau.