| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de pantaloni se purtau in anii 70? Se purtau pantalonii din saten? Dar camasi?

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In '70 cred ca doar pijamalele erau din saten, iar camasile din poplin chinezesc sau nylon, abia intrasera pe piata si erau tare la moda.

| KeepCalm a răspuns:

Pantalonii anilor '70 erau foarte, foarte evazati si cu talie foarte inalta. Camasile din acea perioada erau foarte colorate, cu flori, cu dungulite, patratele, toate intr-un curcubeu de culori, cu cat aveau mai multe culori cu atat erau mai atragatoare. Este vorba de anii 66-74.