| supremxxxoxo a întrebat:

Ce inseama chip angelic!? funda vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chip angelic inseamna chipul cu trasaturi angelice. Adica, un chip foarte frumos, cu ochi blajini, care emana bunatate, chip fara cusur pe care privindu-l, gandurile iti zboara la imaginea unui inger.

4 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Un om care are trasaturile asemnea ingerilor, de obicei are ochii albastri, parul blond, si tenul alb.
E mintea cocosului ce inseama "chip angelic".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ai făţăul ca de înger.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, chip angelic, inseamna chip ingeresc, chip divin, care te fearmeca pe loc si iti fura inima!

| Onixuţa a răspuns:

Hey!
Cuvântul "angelic" s-ar traduce îngeresc, dar normal, chip angelic înseamna chip de înger.(Structura poate fi folosită pentru reflectarea unui chip luminos)
Un chip angelic este încarcat în expresivitate.
Aripile îngerilor sunt albe. Albul este simbolul purităţii.
Astfel, un chip angelic este un chip al carui contur este trasat de puritate, expresivitate, luminozitate.
Sper ca ţi-am fost de ajutor! :*