| eu_3300 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca te musca un caine negru? De fapt, nu m-a muscat, ci mi-a prins mana in gura la ellaughing si cu cat incercam sa scot mana din gura de la el cu atat strangea mai tare. Pana la urma am reusitlaughing, asta a fost finalul visuluilaughing. Tot in acelasi vis pe al inceput eram la tara toti (matusi, veri etc) si m-am certat aproape cu totihappy, ce inseamna asta cu cearta si cu cainele?

Răspuns Câştigător
| PeAcE a răspuns:

Pai in general cainii in vise sunt dusmani si faptul ca te muscau inseamna ca o sa incearca sa iti faca rau si o sa reusesca din ce in ce mai tare(la fel ca stramtoarea care ai zis ca era din ce in ce mai puternica), dar se pare ca tu vei fi mai puternica decat ei si vei trece peste.

Cearta, sincera sa fiu nu prea stiu ce inseamna, dar cred ca e de bine, si ca din potriva, te vei intelege foarte bine cu rudele tale.

Ps:nu trenuie sa crezi mereu in vise, poate ca ai visat aceste lucruri fiindca te-ai gandit la ele inainte sa dormi sau chiar pe parcursul zilei.

Sper ca te-am lamurit cat de cat!kiss

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in vise, in fapt visele nu pot fi talmacite pentru ca ele nu reprezinta decat o experienta in astral, nu o intamplare din viata noastra, ci o caracteristica a noastra. Din cate am inteles eu, cainele negru reprezinta o grija legata de infidelitate... deci o caracteristica. A ta, sau a altcuiva apropiat tie.

Alte răspunsuri
| gyo a răspuns:

Cauta pe www.vise.ro si scrii acolo cuvantul caine sau cearta...sau ce te intereseaza. si aflii:P

| Bia` a răspuns:

Cainii sunt dusmanii laughing, iar cearta cred ca-i de bine.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caine negru care te musCa? Dusman ff rau care iti face rau.