| anonim_4396 a întrebat:

Ce masuri pot lua oamenii pentru diminuarea poluarii cauzate de eruptiile vulcanice?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu e ca si cum eruptiile vulcanice sunt la ordinea zilei, sunt evenimente mai rare, nu toate eruptiile sunt la fel, nu prea poti sa controlezi asta fiind un proces natural si sunt spontane.

Mai distructiva e poluarea generala a mediului, aici ar trebui sa se ia masuri pentru ca la nivel mondial face ravagii.

| oglindasultanului a răspuns:

Exagerezi, sa-si foloseasca capul si tehnologia, sa renunte la pregatit sosirea lu mesia