| sterwa a întrebat:

Ce o face pe o femeie "curva", nr de barbati cu care a fost sau comportamentul?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Niciunul.
Spiritul vremii naste curve. Etica sociala.
Cleopatra nu a fost curva.

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De multe ori, o femeie este etichetata drept curva de barbatii pe care i-a refuzat. Majoritatea masculilor nu au in vocabular cuvantul "nu". Sau, cel putin, nu suporta ideea de a-l auzi din gura unei femei.

| SweetCandy a răspuns:

Nu cred ca sta nimeni sa anlizeze cati barbati au fost in viata respectivei...insa numai ideea ca afost si cu ala si cu ala o numeste "femeie usoara"
Cat despre comprtament cred ca el spune multe despre orice om, insa referitor la intrebarea ta, eu cred ca da, comportamentul face totul...big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Gura lumii, inainte de toate.

| SMTHING a răspuns:

Amandouawinkingbig grin

| silvio a răspuns:

Comportamentul, desigur...

| florar a răspuns:

Curva o face din placere.prostituata din nevoie, curva e un cuvant care se foloseste din rautate, cu manie, cu invidie, nimeni nu foloseste cuvantul asta ca o simpla apreciere, ci pentru a jigni si defaima. de asemenea cine il foloseste isi arata ''educatia''

| bruno9432 a răspuns:

Etichetele de genul asta sunt inventate de barbati... ati intalnit vreo data varianta "curv"? Daca ei au multe femei la activ sunt idoli, daca ele au fost cu mai multi barbati - imediat apare eticheta. Gura lumii este principala cauza.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Pe o femeie o face curva numarul banilor pe care il incaseaza dupa o partida de sex. In rest, nu cred ca se pune altceva.

| romina_7963 a răspuns:

Curve sunt cele care fac sex pentru bani.Eu asa stiu.Si se vede si din comportament daca face parte din aceasta "categorie sociala"

| bosnea marinela a răspuns:

Si una si alta.normal este ca femeia cand se casatoreste sa fie curata fata de barbat. dar in vremurile noastre nu mai e la moda asa ceva.acum barbatilor le place femeia mai asa cum ai zis tu.comportamentul o poate da de gol prin anumite moduri precum daca bea sau se destrabaleaza in cercuri mizere.intelegi tu.totodata fiecare are comportamentul ei.nu toate sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curva inseamna un comportament necuviincios mincinos lacomi de bani clevetitori iubitori de certuri cei ce au mai multe fete fata de altii si fata de aproapele lorsi chiar fata de Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una nici alta.sincer! toata chestia e in subconstientul nostru si stiti dc? pentru ca:sa spunem ca eu am o sora si un baiat si-a batut joc de ea, a parasit-o si ea, normal a incercat sa-si faca un alt iubit.bineinteles ca a reusit si s-a culcat si cu acesta. dupa un timp acesta si-a gasit alta fata si relatie dintre el si sora mea(fictiva)nu mai mergea normal. o ia de la capat si il intalneste si pe al treilea si asa mai departe.care e concluzia? eu o s-o cred o fata cuminte, dar in viziunea altora ea este o mare curva pentru ca a reusit deja sa cunoasca 3 barbati! lumea pune eticheta fara sa stie amanunte, poate ca nici nu vrea sa le afle vreodata.de ce? pentru ca suntem invidiosi, traim intr-o tara in care domina egoismul si ura iar in legatura cu comportamentul, acesta vine pur din educatie.paritzii si cei din jur iti formeaza personalitatea care este dobandita la varste fragede, noi suntem doar marionete! pot fi si fete extraordinar de educate, cu stil, clasa tot ce vreti si sa se culce pe bani. depinde de comportament? cum iti dai seama ca face chestiile astea daca are dubla viata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palibomu i cura fimeia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca e femeie o face curva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeea care este curva, este curva di nastere.isi face o familie sa fie si ea in rindul lumi dar, umbla in continuare cu barbati.sotul si familia este pe locul doi. daca divorteaza, nu-i pasa. o ia de la inceput din barbat in barbat. uita repede ca a avut o familie.traieste numai pentru vinat barbati. se indragosteste repede, uita repede, se hraneste cu minciuna, este prefacuta, perversa, credibila, minte cu aceeasi intensitate cum spune adevarul, spera la ceva care e irealizabil, isi alege prieteni ca ea.majoritatea femeilor de genul asta au si ceva la cap.asa a fost a mea:m-a inselat cu cine a vrut si am descoperit dupa 8. 5 ani.ma lasat cu doi copii minori si a plecat sa-si traiasca viata in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred