| MaDeclarFan a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de psiholog? Vi se pare o meserie avavntajoasa? Ce credeti ca este mai greu: psiholog/veterinar?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lucrezi cu oamenii e intodeauna cel mai greu, dar daca iti place ceva o faci cu drag, indiferent de gradul de dificultate.
Daca ma intrebi pe mine, eu una sunt satula de oameni cu probleme, si de mine sunt satula fiindca nu ma inteleg destul de bine. Si am preferat intodeauna linistea, pacea si sentimentul de sinceritate pe care ti-l ofera compania unui animal, fie el si bolnav.
Cu toate ca imi place natura umana, n-as face o cariera din asta.
E doar parerea mea.
Despre avantajele financiare nu stiu mai nimic.

| Ochiverzui a răspuns:

Veterinar,ca animalele nu se plang atata

| Darla2007 a răspuns:

Pentru a ajunge psiholog ai mult de muncit si trebuie sa faci investitii financiare mari. dupa ce faci o facultate de 3 ani, trebuie sa faci un master de 2 ani, si apoi cel putin o formare de minim 2 ani. iti trebuie aprobare de la colegiul psihologilor pentru a profesa si abia atunci o sa ajungi pe piata muncii, unde se cauta cel mai des oameni cu experienta. in plus. oricand poti da peste un tacanit care sa faca o obsesie pentru tine, si atunci. Dumnezeau cu mila. Mai bine te faci veterinar