| DorelSudoru a întrebat:

Ce parere aveti de oameni care calca tot si pe toti in picioare pentru. a obtine ce siau dorit?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Au uitat de unde au plecat!
Lipsiţi de scrupule.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Aia nu sunt oameni.Sunt animale care lupta pentru supramatie.In clipa cand ti-ai pierdut omenia si esti in stare de orice pentru a-ti atinge scopul a te numi om e deja un drept care nu-ti mai apartine

| Vizitiul a răspuns:

Eu ii numesc egoisti. Sunt de acord sa faci orice pentru a obtine orice doresti, dar fara a deranja pe cel de langa tine. Cred ca apare si nesimtirea ca atribut in cazul celora care doresc sa-ti implineasca o dorinta, deranjand pe cei din jur. Deci, parerea mea este ca, sunt egoisti si implicit nesimtiti.

| DragonFLoW a răspuns:

Eu i-as omora, dar nu asa, simplu, ci i-as tortura intai, sau le-as face viata un chin, sa vada cum in ciuda faptului ca s-au straduit atat au calcat pe toti in picioare ca sa ajunga unde sunt, acum le merge prost, i-as face sa regrete fiecare lucru mic facut doar pentru interesul propriu, lucruri care au ranit alte persoane inocente in cazul de fata.
Nu trebuie sa-i tratam la fel, deoarece o sa ajungem ca ei, o sa prindem gustul acestui act, si ca orice experienta noua o sa ne placa.
Daca as fi o entitate atot -puternica, stiutoare... i-as face sa dispara, pur si simplu, iar generatiile urmatoare de egoisti as face in asa fel incat sa nu aiba sansa de a respira in lumea asta.

| Cătălina a răspuns:

Niste ingrati, pur si simplu.