| meowmeowmeow a întrebat:

Ce părere aveţi de persoanele gay/lesbiene/bisexuale?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

...că li s-a tras la şorţ o sexualitate mai exotică.

Despre LGBT, în general, dacă e să judecăm strict după aceste criterii, am o părere bună.

| darkwisper a răspuns:

Nu trebuie sa ai nici o parere.
E treaba lor, nu trebuie sa te implici in viata altora, si nici sa le-o schimbi.
Deciziile lor, viata lor, stilul lor de viata, preferintele lor.
Asa cum nu te judeca ei ca esti normal, nici tu nu-i judeca.

| Wøodenpints a răspuns:

Atâta timp cât nu atentează nimeni la curu meu, fiecare e liber să și-o tragă cu cine vrea, indiferent de sex.
Cea mai bună prietenă a mea e bisexuală.

| AirănMeidăn a răspuns:

Sunt indiferenta. E "alegerea" lor. Pun intre ghilimele fiindca de fapt nu e o alegere propriu-zisa.
E putin cam dusa la extrem treaba, cu toate paradele gay si restul. Iti baga pe gat ca trebuie sa ii accepti, chiar daca tie iti sunt indiferenti, la fel cum se intampla si in cazul celor emo. "Trebuie sa ma accepti asa cum sunt, trebuie sa ma intelegi, trebuie sa ma asculti si nu in ultimul rand, trebuie sa fii de acord cu mine". Cam asa sta treaba.
In ciuda tuturor chestiilor astea, tot indiferenti imi sunt. De ce ai pus intrebarea, presupun ca ai vazut pe la TV ca s-a refuzat legalizarea mariajului intre persoane de acelasi sex, nu?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

N-am nimic cu orientarea sexuala a nimanui. Putin imi pasa cu cine se culca cineva. Daca pe un barbat il excita faptul ca alt barbat i-o trage pe la spate, n-am nimic impotriva. Fiecare face ce vrea, mai ales daca asta e in privat si nu sunt nevoita sa asist la asa ceva. Iar lesbienele sunt simpatice.
Ar trebui sa se legalizeze mariajul intre persoanele de acelasi sex. Nu inteleg de ce pe cineva ar deranja asta. Nu e ca si cum ai fi tu in locul lor.

| MaliciousDeath a răspuns:

Wow,aceeasi parere pe care o am si despre tine.Iar pe tine nu te cunosc, intelegi ce zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ma doare personalitatea decat ce fac ei in pat si cu cine.

| Syndre a răspuns:

N-am nici-o părere, nu judec persoanele în funcție de preferințele sexuale(dar judec persoanele care au o problema cu asta).

| IoanaPsy a răspuns:

Preferintele sexuale nu ar trebui sa conteze foarte mult. Ce parere sa am? Nu judec pe nimeni in functie de acest criteriu. Sunt persoane si persoane. Atata timp cat activitatile sexuale, indiferent de ce natura (gay sau straight) sunt consensuale, e treaba fiecaruia ce face. A fi gay sau straight nu are a face cu a fi un om bun sau rau, oricum am defini atributele astea. Nu imi plac discriminarile, nici atunci cand sunt pozitive. Adica nu cred ca un om e mai bun decat altul doar pentru ca e gay sau straight. Cum ziceam, criteriile de diferentiere ar trebui sa fie de alta natura, nu pe baza preferintelor sexuale.

| TheMchαnix a răspuns:

Meh...pot să dorm liniștit noaptea știind că undeva în lume, doi bărbați se păruiesc cu paloșurile lor, sau că două femei își freacă foarfecele una de cealaltă. Chiar nu înțeleg atitudinea asta homofobă. Ok, ți se par anitpatici, treaba ta, dar sunt unii care îi vor morți sau cu drepturi mai puține decât noi cei normali și drepți...atâta timp cât nu intră peste tine să te violeze (ceea ce e aproape imposibil, având în vedere că, în afară de cei câțiva pușcăriași penetratori proaspăt ieșiti din închisori și alte câteva cazuri mai rare, majoritatea homosexualilor umblă cu pietre în buzunar ca să nu îi sufle vântul de vârtoși ce sunt, nu cred că ești în poziția de a fi speriat că poate primești surprise buttsex de la vreunul) sau sexul lor homosexual nu îți provoacă niciun prejudiciu real (nu rahaturi cum că e împotriva religiei tale - dacă e împotriva religiei tale nu te f*** tu în c**, nu încerca să îi schimbi pe alții că așa vrea Dumniezo) nu poți fi atât de dement.

| Yssadorra a răspuns:

Nu am o parere buna sau proasta. Sunt de parere ca sexualitatea sau orientarile sexuale trebuie pastrate in dormitor. Nu judec omul dupa preferintele sexuale, mai degraba judec anumite comportamente negative in cazul in care ma afecteaza.