| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de vechea emisiune "Vacanța mare" în comparație cu emisiunile actuale "iUmor", "Mondenii" sau "În puii mei"?
Eu personal consider că producătorii emisiunii "Vacanța mare" au avut mai multă creativitate în contextul în care au inventat personaje gen "Leana și Costel" sau "Garcea", față de cei la "În puii mei" care doar imitau persoane celebre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O emisiune originala, o emisiune de neuitat, care ne-o făcut copilăria fericita tuturor, si care nu o copiat pe nimeni asa cum se întâmplă acum. O emisiune antologica, tot ce este vechi este oldies but goldies.

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Îmi plăcea mai mult Vacanta Mare.Dar și Mondenii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Producătorii vacanta mare era unul singur si anume Dan Sava. Si omul era foarte bun im ceea ce facea. Plus lumea era lipsita de comedie atunci, prindea mult mai usor si aveau si avantajul ca ei nu erau pe TV nu ii cenzura si aproba nimeni.

| Catrice a răspuns:

Meh vacanta mare era mai că lumea pana sa zic prin max 2005.
Înainte de în puii mei era Divertis care era ceva asemănător.

| Emma30555 a răspuns:

Putini au umor cu adevărat. Mie personal nu mi-a plăcut Vacanta mare, nici nu prea imi amintesc de ei, la ceilalti la fel, nu ma uitam, personajele nu mi se păreau asa reușite, actorii amatori, poantele expirate. Emisiunea iumor, imi place, e mai spontană, dar nu întotdeauna. Umorul de calitate mi se pare cel mai greu de realizat.

| Superior a răspuns:

Ambele mi-au placut.
Totusi "In puii mei" a avut cateva episoade bune. Zic doar cateva, restul pareau de duzina / nu aveau mare farmec.