| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveți de vegetarianism și veganism? Unii au devenit vegani doar ca să salveze planeta! Totuși vegetarienii trăiesc într-adevăr mai mult! Eu cred ca vegetarienii sunt mai sănătoși pentru ca deși nu mănâncă carne mananca lactate în schimb veganii nu mananca produse de origine animala ceea ce le face praf sistemul imunitar!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Efect nu îmi pasă ce mănâncă alții. Faptul că omul a mâncat carne de a lungul timpului ne a permis dezvoltarea se azi.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu cred că niciunii, atât timp cât consumă tot felul de prostii cu arome de carne, brânză, făcute numai din e-uri, coloranți, conservanți, zaharuri etc.
Toate astea nu sunt mai sănătoase decât o bucată de carne.